Eergister naar het Zwanemeerbos. We gaan binnendoor over Eexterveen, langs de Duunsche landerijen voormalige akkerbouwgronden die zijn aangekocht door Stichting Het Drents Landschap. Het valt meteen op dat veel eiken zijn aangevreten. De normaal groene bosrand van het Zwanemeerbos is ook kaal. Er hangt een ander licht in het bos. Ach jee, hele percelen met eiken en struikgewas eronder zijn kaal. Dat doet de Adelaarsvarens geen goed die eronder staan. Ze staan nu in de volle zon. Is de eikeprocessierups hier bezig geweest? Dan zijn de eiken in een slechte conditie anders worden ze niet zo intensief aangevreten. Ik heb er niets van gelezen in de huis-aan-huisbladen. Maar die melden sowieso weinig over de natuur. Dit is toch hot news lijkt me.
Enfin.
Tjara geniet volop van het water. De vissers verbijten zich als de hond bij hun in de buurt het water inplonst. Ik heb het niet op hun auto’s zo ver het bos ingereden.
We zien het grootbloemig muur en wat ingezaaide digitalis die hier totaal niet misstaat. In Engeland zie je het vingerhoedskruid ook in het wild. Ik heb er geen problemen mee met deze prachtige plant die niet ‘thuishoort’ in Nederland. Allochtone planten zijn welkom! Mits ze een ‘inboergeringscursus’ hebben gedaan natuurlijk.
Met twee modderhonden achterin gaan we naar huis. Alweer een opmerkelijke waarneming.
Annet xa9
Tjara in haar element
update: met het verdwijnen van webstreepjelog verdwenen ook alle afbeeldingen (dec. 2014)
mooie foto en heel mooi landschap
Dremelaar, kunstenaar: 😀 😀 Prachtige site heb je!
Groetje, Annet
O, gossie, dan had je deze Wandeling eens kunnen doen !
Hihi, groetje van InnoXia 😀